Haber

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Türk Devletleri Toplantısı Teşkilatı için Azerbaycan’a gidiyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 7. Ulaştırma Bakanları Toplantısı” ve “Uluslararası Ulaştırma-Lojistik Koridorları: Zengilan Konferansı’ndan Kalkınma Hamleleri” konulu toplantılara katılmak üzere yarın Azerbaycan’a gidecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Uraloğlu, ülkeler arasında bu alanda iş birliğinin artırılması amacıyla burada ulaştırma bakanlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacak.

Uraloğlu, transit koridorların oluşturulmasına ilişkin düzenlenecek “Avrasya’nın Potansiyelinden Yararlanmak” başlıklı panelde de konuşacak.

Program çerçevesinde Uraloğlu, Merkez Koridor boyunca ulaşım ve transit operasyonlarının kolaylaştırılmasına yönelik alınacak tedbirleri, Zengezur Koridoru’nun hayata geçirilmesini, Hazar geçişine ilişkin konuları, demiryolu bağlantısının geliştirilmesini ve yük hacminin artırılmasını ele aldı. ulaştırma, sivil havacılık alanında iş birliğinin genişletilmesi, ulaştırma ve transit işlemlerinin dijitalleştirilmesi ve Kombine Yük Taşımacılığı Anlaşması’nın yürürlüğe girmesi için gerekli iç prosedürlerin mevcut durumu konularında da görüşmelerin yapılması öngörülüyor.

karapinar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu