Haber

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında başkentte resmi geçit töreni düzenlendi

Başkentte, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi önünden Ulus’taki İkinci Meclis binasına kadar resmi geçit töreni düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programları kapsamında düzenlenen yürüyüş öncesinde, TBMM İsmet İnönü Bulvarı girişinde yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) karma bandosu çeşitli marşlar söyledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yürüyüşte askerler büyük Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıdı.

Törende, Türk Silahlı Kuvvetlerinin farklı birimlerinde görev yapan çalışanlar, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, AFAD grupları, AKUT, UMKE, Orman Genel Müdürlüğü çalışanları, milli takım sporcuları, izciler, teğmenler, itfaiyeciler ve askerlerden oluşan ekipler yer aldı. sağlık grupları, madenciler, öğretmenler, yerli ve yabancı öğrenciler de yer aldı.

Atatürk Bulvarı’nda toplanan halk, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak kortejdekilere sevgi gösterisinde bulundu.

Geçit töreni, Ankara Valisi Vasip Şahin ve 4’üncü Kolordu ile Ankara Garnizon Komutanı Tümgeneral Ahmet Kurumahmut’un İkinci Meclis önünde korteji selamlamasıyla sona erdi.

haber-hamamozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu