Haber

Aydın Cumhurbaşkanından Çocuk Başkanlara Duyuru: Belediyemizin Çocuk Köyü ve Macera Parkı Projeleri 29 Ekim’e Kadar Hazır Olacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan Menemen Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Gül Hande Selçuk’un koltuğuna otururken, Başkan Yardımcısı Enes Albayrak oldu. Çocuk liderlerin ilk dileği, belediyenin çocuklar ve gençler için hazırlayacağı ‘Çocuk Köyü’ ve ‘Macera Parkı’ projelerinin bir an önce tamamlanması oldu.

Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında başkanlık koltuğunu Menemen Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Gül Hande Selçuk’a devretti. Başkan Yardımcısı 4. sınıf öğrencisi Enes Albayrak’tı. Pehlivan’ın makamda karşıladığı öğrencilere Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Dilek Filhak ve sınıf öğretmeni Serap Salman eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığını öğrencilere devreden Pehlivan, “23 Nisan 1920 tarihi Türk Milletimiz için değerli bir dönüm noktasıdır. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bugün bulunduğumuz bu ofislerde gelecekte de siz olacaksınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında Türkiye Cumhuriyeti’ni ileriye taşıyacak bayrağı siz devralacaksınız. Büyük ülkemizin geleceği olan sizlere inancımız tamdır.”

Çocuk dostu bir şehir kurmak isteyen çocuk liderler, Menemen Belediyesi’nin Ulukent’te 10 bin metrekare alana kazandıracağı Çocuk Köyü projesini ve projesi çizilen Yahşelli Macera Parkı projelerinin görüntülerini inceledi. . Her iki projeden de etkilenen çocuk liderler, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 29 Ekim’de projelerimizin açılmasını istiyoruz” dedi.

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Yardımcısı Pehlivan, “Tüm projelerimizde önceliğimiz çocuklarımız ve gençlerimizdir. Dün, bugün ve yarın da aynı olacak. Ekip arkadaşlarımızla sizler için ve geleceğiniz için çalışmaya devam edeceğiz.”

Renkli anların yaşandığı ziyarette, Başkan Yardımcısı Pehlivan öğrencilere günün anısına ikramlarda bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dosemealti-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu