Haber

Ağıralioğlu: Muhalif seçmenin umuduyla kumarın hesabını kim verecek?

İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığı Cumhurbaşkanlığı Seçimi hakkında paylaşımda bulundu.

Muhalefeti sert sözlerle ağırlaştıran Ağıralioğlu, “Muhalefet seçmeninin ümidi ile kumar oynamanın bedelini kim ödeyecek? Mahcubiyet ve mesuliyet adına üzerinize bir şey düşmezse sizin adınıza biz üstleniriz. Sizin için üzülecek, sizin adınıza biz utanacağız ve bu sorumsuz siyasetten sizin adınıza istifa edeceğiz.”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık süreci sonrası GÜZEL Partisi’nden istifa eden Ağıralioğlu, Twitter’dan şu paylaşımı yaptı:

“Muhalefet başkanlarının seçim değerlendirme konuşmalarını dinledim. Umutları boşa çıkan muhalefet seçmeninin çektiği acıların, duygu ve beklentilerinin aksine sorumluluk duygusuna dair en ufak bir emare göremedim. Öngörülerinden hiçbiri çıkmadı. doğru, söyledikleri hiçbir şey doğru çıkmadı.Oysa yüzlerinde en ufak bir üzüntü ve mahcubiyet yok!Muhalefet seçmeninin sandığa koştuğu umuduyla kumarın bedelini kim ödeyecek?Daha önce irademiz için uyardım, süreç olarak doğru yönetilemeyen ve baskı, dayatma ve istişaresizliğin gölgesinde tahribata uğrayan ve şimdi böyle kaygıların ve ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir ülkede, muzaffer bir komutan olarak çıkan kürsülerde, Kendilerine düşen paya en ufak bir mahcubiyet duymayan muhalefet başkanlarının, muhalefet seçmeninin duygularını henüz görmemiş olduklarına dair söylenebilecek tek şey şudur: Herkes mutlu görünüyor! Seçimle ilgili söylediklerinin hiçbiri gerçekleşmediyse, ama utanma ya da sorumluluk hissetmiyorsan, sorumluluğu senin için alırız ve senin için yaparız. Sizin adınıza üzülelim, utanalım ve siyasetin bu sorumsuz siyasetinden sizin adınıza istifa edelim!” (HABER MERKEZİ)

domanichaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu